Historie kapely DANGER: členové kapely:
Kapela byla založena leadrem kapely Vencou Pávkem a kytaristou Jirkou Přechem v květnu 1992. Koncem srpna 1992 vstoupil do Dangeru basový muž Olda Sýkora. Na bicí nástroje se vystřídali během čtyř měsíců Jan Kubata a Venca Tupý. V září usedl za bicí Petr Baier.
V této sestavě (Venca Pávek, Jirka Přech, Olda Sýkora a Petr Baier) se rozvíjela další činnost kapely jako např.: chovat se drsně jako rocker, přesvědčit bubeníka, že na rytmice opravdu záleží a tak dále... První vystoupení kapely bylo v Holubově v jižních Čechách na společném koncertě se skupinami Colpographia, Exhumace atd...
Pravda, stylově trochu odlišná hudba, ale o to rychlejší start.
V lednu 1994 vyplul na povrch zemské kůry demo snímek kapely s názvem ADIOS AMIGOS!, který byl vydán v nákladu 200 kusů. K nevelkému překvapení kapely byl vyprodán během krátké doby. Slovy kapely: "Nic jiného jsme od toho nečekali." V této sestavě kapela hrála do roku 1995, kdy jí opustil kytarista Jirka Přech. Nastal problém, jak pokračovat.A tak přišel bývalý bubeníkův spoluhráč David Korčak, který zde pobyl pouze jeden měsíc. Byl pro kapelu příliš tvrdý.
Další kytarista v pořadí byl Dave. (Dave je jeho přezdívka, na jméno si nikdo s kapely nevzpomněl.) Tento mladý muž se sice udržel v kapele celý rok, ale také odešel. Byl pro kapelu příliš měkký.
V tuto chvíli však problém nebyl, protože ke kapele přichází kytarista Míra Faktor zvaný Mireček. Tento muzikant je rocker, který do Dangeru sedl jako prdel na hrnec. V průběhu let 1997 až 2000, prožívá Danger své největší úspěchy na tanečních zábavách a koncertech, jako předkapela kapelám (Katapult, Kern, Tublatanka, Premier, Alkehol, Garage, Odysea). V průběhu dubna až září 2003, natáčí Danger své první CD s názvem "Když si chlapi vypijou" a soustřeďuje se více na hru po klubech. V sestavě (Venca Pávek, Míra "Mireček" Faktor, Olda Sýkora a Petr "Buben" Baier) hraje Danger od listopadu 1996 do února 2006, kdy kapelu opouští basák Olda Sýkora z důvodu, který nám sdělil: "tahle kapela nemá budoucnost".

V březnu 2006 přichází na místo basáka McWilli, Mirečkův kolega z Krabatu. Během roku 2006, prochází Danger celkovou změnou image a změnou ve tvorbě. Každý z hráčů zainvestoval, rozšířil tím svůj majetek a aparát. Nové pecky jsou tvrdší, technicky složitější, mají jiný rozměr a barvu. Začátkem února 2007, Danger rozjíždí komplet nové web stránky a připravuje se na další desku. 

V roce 2010, po odchodu bubeníka Petra Baiera přišel na jeho místo Petr "Koryšák" Korych a kapela po náročné rekonvalescenci koncertovala velice málo. Tato situace se změnila oschodem McWilliho v roce 2013 a příchodem dvou nových členů, Vlasty Jarolímka (kytara) a Michala Školy (basa). Kapela se začala žánrově vracet ke kořenům původní tvorby. V této sestavě vznikl i nápad připravit pro fanoušky akustickou verzi koncertu, se kterou kapela aktuálně koncertuje. Zároveň kapela připravuje spolupráci s různými dalšími interprety, hrající na klasické nástroje (housle, viola, harfa, flétna atd.).

Rok 2015 byl úspěšným nastartováním akustické verze a všechny odehrané koncerty byly příjmány s velmi dobrými ohlasy, proto se kapela rozhodla věnovat 1. pololetí roku 2016 nahrávání nového CD s názvem Divnosvět. Dokončení zatím brzdí start další šňůry koncertů, od poloviny srpna do konce roku již bude Danger zase hodně vidět naživo a dotáčí se pomaleji. 

V roce 2017 i první polovině roku 2018 se kapela věnovala koncertování s akustickým programem a průběžně dotáčela nahrávky na nové CD. Zároveň už také ale připravovala klasickou "tvrdou" rockovou verzi, se kterou se poprvé ukázala na Loučení léta v minipivovaru Kněžínek. A i když akustická verze stále bude k vidění na akcích, kde se to bude hodit a samozřejmě i na křestu akustického CD, Danger je zpět v plné rockové síle.

V roce 2020 došlo u Dangeru ke změně na postu bubeníka, po odchodu Petra Korycha bicí soupravu obsadil Jirka Hájek. Bohužel kapela zažila velmi smutné chvíle, když ji v červnu tohoto roku Jirka navždy opustil po tragické nehodě. Chvíli trvalo, než se kapela vzpamatovala, ale nakonec našla bubeníka s razantním úderem, který kapele sedí a tím je Petr Kopecký. Petr se s kapelou rovnou pustil do díla a mimo přípravy na koncerty se věnuje i práci na novém CD.

Rok 2021 byl ve znamení covidu, takže koncertovalo se velmi málo, takže kapela dokončila materiál na nové CD a zavřela se do studia. Vzniká CD Devátá brána a koncem roku 2021 bude hotovo - těšte se!!!

 

 

 

 

 

 

Václav Pávek

Míra "Mireček" Faktor 

Vlasta Jarolímek
Michal "Heycall" Škola
Petr "Koryšák" Korych

 

 

            

počítadlo.abz.cz